• Polski
  • English
  • Deutsch

Cięcie wodą waterjet - CNCJET biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą waterjet - CNCJET +48 668 317 709

POGOTOWIE 24/7

BLOG

Z naszych poprzednich wpisów dowiecie się, czym jest technika cięcia wodą, jaka jest jej historia oraz zastosowanie w różnych branżach przemysłowych. Dzisiaj pod lupę bierzemy samą maszynę do cięcia wodą i koncentrujemy się na tym, jak jest zbudowana.

Maszyny do cięcia wodą tworzą dwa oddzielne, niezależne elementy, które nieraz pochodzą od odrębnych producentów. Pierwszym z nich jest pompa wysokiego ciśnienia, a drugim wycinarka wodna zwana „waterjet”. Zadaniem pompy jest dostarczanie wody pod ciśnieniem, waterjet kieruje natomiast strumień w pożądane miejsce.

Woda jest sprężana w pompie i następnie dostarczana do głowicy waterjeta, a dokładnie do tzw. kryzy. To tutaj zachodzą kluczowe dla cięcia wodą procesy. Dokładnie w elemencie o średnicy 10 mm z małym kamieniem szlachetnych wewnątrz i otworze o średnicy 0,25-0,36mm zachodzi przemiana energii skumulowanej w ciśnieniu na energię kinetyczną. Oznacza to, że wodzie zostaje nadana prędkość równa prędkości dźwięku (ponad 300 m/s). Następnie woda trafia do dyszy miksującej, w której łączona jest ze ścierniwem, którym jest piasek granatu. (Czytaj więcej: Czym jest garnet?)

Ścierniwo nie bez powodu mieszane jest z wodą dopiero teraz – w ostatnim odcinku układu całej maszyny. Dzieje się tak, by zmniejszyć ilość zużywających się przez tarcie elementów systemu. Dodawanie garnetu we wcześniejszych etapach pracy maszyny wiązałoby się z przedwczesną eksploatacją przewodów.

Materiał, który chcemy przeciąć układany jest na płaskownikach stołu roboczego, choć „stół” będzie tutaj pewnym nadużyciem, bowiem mowa o wypełnionej wodą wannie. Taka konstrukcja pozwala na wyhamowanie i wyciszenie strumienia wody.

Głowica waterjeta przemieszcza się nad materiałem dzięki kontroli przez komputer. Tutaj oczywiście potrzebujemy odpowiedniego programu, który będzie sterował naszą maszyną do cięcia wody.

POGOTOWIE WATERJET

Awaryjne cięcie materiałów na urządzeniu WATERJET 24/7

Zadzwoń teraz! +48 668 317 709

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

CNC - JET Magdalena Głowacka-Lorek

NIP: 679-257-37-59

REGON: 365601142

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES

37-100 Łańcut, ul. Składowa 1

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ZADZWOŃ DO NAS

+48 736 046 102

+48 736 045 488

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES EMAIL

biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą Rzeszów

CNCJET jest firmą na Podkarpaciu specjalizującą się w wykonywaniu usług cięcia wodą na urządzeniach waterjet. CNCJET z Rzeszowa świadczy usługi obróbki materiałów wodą. Waterjet jest technologią cięcia wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Strumień wody w waterjet Rzeszów wykorzystywany jest jako nośnik dla materiału ściernego, którym jest piasek granatu. Technologia cięcia wodą pozwala na przecięcie niemal każdego rodzaju tworzywa. Cięcie wodą w Rzeszowie jest metodą ekologiczną, podczas której nie powstają szkodliwe opary oraz nie są produkowane odpady. Zaletami cięcia wodą w CNCJET w Rzeszowie jest brak odkształceń materiału, brak strefy nagrzewania się, brak poszarpanych brzegów oraz możliwość przecięcia grubych materiałów.

© 2018 CNC-JET. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: agencja reklamowa roxart