• Polski
  • English
  • Deutsch

Cięcie wodą waterjet - CNCJET biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą waterjet - CNCJET +48 668 317 709

POGOTOWIE 24/7

BLOG

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

Technika waterjet wykorzystywana jest w różnych branżach. Daje szeroki wachlarz możliwości i jest niezastąpiona w kwestii uzyskiwania dowolnych kształtów w różnych tworzywach i surowcach.

W jakich branżach zastosowanie znalazła technika waterjet?

Przemysł motoryzacyjny. Metoda cięcia wodą jest niezastąpiona, jeśli chodzi o tworzenie wewnętrznych i zewnętrznych elementów samochodów. Służy tworzeniu karoserii, zderzaków, desek rozdzielczych. Waterjet jest wykorzystywany w tworzeniu nadwozia, komory silnikowej oraz izolacji. Dlaczego akurat ta metoda? Dzięki wykorzystaniu wody o niskiej temperaturze, żaden z elementów składowych nie ulega uszkodzeniu.

Przemysł stoczniowy. Technika waterjet pozwala na uzyskanie precyzyjnych kształtów pożądanych przez stocznie jachtowe. Metodę tę wykorzystuje się do cięcia stali, żeliwa, miedzi i aluminium, z których korzysta się w przemyśle stoczniowym. Dodatkowo branża ta potrzebuje skomplikowanych kształtów, które uzyskać można jedynie przy wykorzystaniu cięcia wodą.

Przemysł lotniczy. Strumień wody z domieszką garnetu wypuszczony pod bardzo wysokim ciśnieniem przetnie nawet tytan, kewlar i aluminium, z których powstają kadłuby samolotów oraz elementy silnika. Metody tej używa się także do tworzenia elementów wykończeniowych, czyli do przecięcia osłon, części foteli, wykładzin i tapicerki.

Architektura i sztuka. Dzięki technice waterjet uzyskamy dowolnie wybrany czy wymyślony przez człowieka kształt. W sztuce metody tej używa się do tworzenia w porcelanie, a w architekturze do tworzenia konstrukcji i wykończeń. Uzyskane z pomocą metody cięcia wody kształty mogą być dwu- i trójwymiarowe, stąd jej wykorzystanie przy tworzeniu szyldów, logo i neonów.

Design i architektura wnętrz. Cięcie strumieniem wody jest niezastąpione, gdy konieczne staje się uzyskanie kształtu w kamieniu – marmurze, granicie czy piaskowcu. W taki sposób powstają ozdobne rozety, mozaiki i blaty, które chcemy mieć w swoim domu. Woda przetnie również wykorzystywane w architekturze wnętrz szkło. Szkło jest podatne na zarysowanie i kruszenie, jednak metoda waterjet pozwala na przecięcie tworzywa bez powstania mikropęknięć.

Przemysł drzewny i meblowy. Maszyny waterjet przecinają sklejki i drewno, co wykorzystywane jest przy tworzeniu mebli, listw przypodłogowych i paneli.

Przemysł modowy. Tak, tutaj też zastosowanie znalazło cięcie wodą. Maszyny waterjet pozwalają na przecięcie materiału z ogromną precyzją bez niszczenia krawędzi tekstyliów. Dzięki stosowaniu tej technologii nie powstają zbędne ścinki materiałów.

Przemysł papierniczy. Połączenie papieru i wody? Najciekawsze w wykorzystaniu metody waterjet w przemyśle papierniczym jest to, że woda pod wysokim ciśnieniem nie moczy papieru – cały proces cięcia jest błyskawiczny, dlatego producenci papieru i tekturowych opakowań często korzystają z tej techniki.

Przemysł spożywczy. Dzięki technologii waterjet możliwe jest przecięcie produktów głęboko mrożonych, ponadto obróbka wodą pod ciśnieniem niszczy patogeny i bakterie eliminując potrzebę użycia środków chemicznych.

Przemysł budowlany. Z wykorzystaniem techniki waterjet możliwe staje się przecięcie gąbek, pianek, waty szklanej, wełny mineralnej, które wykorzystywane są w branży budowlanej.

POGOTOWIE WATERJET

Awaryjne cięcie materiałów na urządzeniu WATERJET 24/7

Zadzwoń teraz! +48 668 317 709

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

CNC - JET Magdalena Głowacka-Lorek

NIP: 679-257-37-59

REGON: 365601142

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES

37-100 Łańcut, ul. Składowa 1

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ZADZWOŃ DO NAS

+48 736 046 102

+48 736 045 488

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES EMAIL

biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą Rzeszów

CNCJET jest firmą na Podkarpaciu specjalizującą się w wykonywaniu usług cięcia wodą na urządzeniach waterjet. CNCJET z Rzeszowa świadczy usługi obróbki materiałów wodą. Waterjet jest technologią cięcia wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Strumień wody w waterjet Rzeszów wykorzystywany jest jako nośnik dla materiału ściernego, którym jest piasek granatu. Technologia cięcia wodą pozwala na przecięcie niemal każdego rodzaju tworzywa. Cięcie wodą w Rzeszowie jest metodą ekologiczną, podczas której nie powstają szkodliwe opary oraz nie są produkowane odpady. Zaletami cięcia wodą w CNCJET w Rzeszowie jest brak odkształceń materiału, brak strefy nagrzewania się, brak poszarpanych brzegów oraz możliwość przecięcia grubych materiałów.

© 2018 CNC-JET. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: agencja reklamowa roxart