• Polski
  • English
  • Deutsch

Cięcie wodą waterjet - CNCJET biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą waterjet - CNCJET +48 668 317 709

POGOTOWIE 24/7

BLOG

Omawiając technologię cięcia wodą nie sposób nie wspomnieć o jej zaletach. Dzisiaj weźmiemy je pod lupę i wszystkie zawrzemy w jednym artykule.

Metoda waterjet nie bez przyczyny stała się jedną z najpopularniejszych na świecie metod obróbki materiałów. Woda coraz częściej zastępuje laser i frezarki, których możliwości tnące są nieco ograniczone. Jakie są zatem największe zalety technologii waterjet, które zapewniły jej wiodącą pozycję w branży obróbek materiałów?

1. Największą zaletą cięcia wodą jest możliwość precyzyjnego wycięcia dowolnego kształtu w praktycznie każdym materiale o grubości nawet do 300 mm. Wodzie niestraszne metal, szkło, drewno, guma i kamień.

2. Brak konieczności dalszej obróbki materiału. Cięcie wodą pozostawia gładkie krawędzie w obrabianym materiale. Nie powoduje również mikrouszkodzeń i pęknięć. Dodatkowo woda nie nagrzewa przecinanego materiału (jej temperatura wynosi 40 stopni). Materiał pod wypływem wody nie zmienia także swoich właściwości.

3. Ekologia. Temat, któremu poświęcimy osobny artykuł. W przeciwieństwie do cięcia laserem czy plazmą przy cięciu wodą nie są wydzielane szkodliwe spaliny i nie powstają pyły. Powstają jedynie niewielkie odpady – zużyte ścierniwo i drobinki ściętego materiału trafiają na dno wanny z wodą, a następie wywożone są na wysypisko komunalne. Zużytą wodę można odzyskać stosując obieg zamknięty. Sama maszyna do cięcia wodą, która wyposażona jest w pompę korbowodową nie zużywa do pracy dużej ilości oleju, co czyni ją sprzętem przyjaznym środowisku.

4. Szybkość. Zaletą technologii waterjet jest krótki proces obróbki materiałów. Zamówienia realizowane są zatem w jak najkrótszym czasie.

5. Wąska szczelina cięcia, która umożliwia wycięcie nawet najdrobniejszych detali.

Uniwersalność, precyzyjność, szybkość i ekologia sprawiają, że obróbka wodą stała się popularniejsza i częściej wybierana od lasera.

POGOTOWIE WATERJET

Awaryjne cięcie materiałów na urządzeniu WATERJET 24/7

Zadzwoń teraz! +48 668 317 709

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

CNC - JET Magdalena Głowacka-Lorek

NIP: 679-257-37-59

REGON: 365601142

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES

37-100 Łańcut, ul. Składowa 1

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ZADZWOŃ DO NAS

+48 736 046 102

+48 736 045 488

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES EMAIL

biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą Rzeszów

CNCJET jest firmą na Podkarpaciu specjalizującą się w wykonywaniu usług cięcia wodą na urządzeniach waterjet. CNCJET z Rzeszowa świadczy usługi obróbki materiałów wodą. Waterjet jest technologią cięcia wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Strumień wody w waterjet Rzeszów wykorzystywany jest jako nośnik dla materiału ściernego, którym jest piasek granatu. Technologia cięcia wodą pozwala na przecięcie niemal każdego rodzaju tworzywa. Cięcie wodą w Rzeszowie jest metodą ekologiczną, podczas której nie powstają szkodliwe opary oraz nie są produkowane odpady. Zaletami cięcia wodą w CNCJET w Rzeszowie jest brak odkształceń materiału, brak strefy nagrzewania się, brak poszarpanych brzegów oraz możliwość przecięcia grubych materiałów.

© 2018 CNC-JET. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: agencja reklamowa roxart