• Polski
  • English
  • Deutsch

Cięcie wodą waterjet - CNCJET biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą waterjet - CNCJET +48 668 317 709

POGOTOWIE 24/7

BLOG

Przetnie tytan, kilkudziesięciocentymetrowe materiały, gumę i kamień, a nie przetnie sam siebie? Jak to się dzieje, że waterjet przecina wszystko, ale nie niszczy podczas pracy siebie?

Gdy analizujemy budowę maszyn do cięcia wodą, pojawia się logiczne pytanie, jak to możliwe, że struga wody zmieszana z garnetem i wystrzelona pod ciśnieniem niemal 4 tysięcy barów, która kamień i metal tnie jak papier, podczas całego procesu nie przetnie sama siebie? Odpowiedź jest prosta i brzmi – ruszt!

Zobacz: Zalety cięcia wodą

Maszyna skonstruowana jest w taki sposób, że materiały do cięcia ustawiane są na tzw. ruszcie, czyli czymś w rodzaju kratki, którą umieszcza się w wypełnioną wodą wannie. Na dnie wanny ułożone są grube stalowe płyty ochronne. Woda, która osiąga ekstremalnie wysokie ciśnienie i wylatuje z dyszy trafia w pierwszej kolejności na materiał, który ma przeciąć, a następnie do wody, którą wypełniona jest wanna. W ten sposób struga zostaje wyhamowana.

Jeśli chcemy wyciąć w materiale małe elementy, wówczas na ruszt zakładamy specjalną mniejszą kratownicę. Elementy rusztu zużywają się w trakcie pracy i podlegają wymianie – kratownica zużywa się bardzo szybko – w końcu jest stale poddawana działaniu wody pod ogromnym ciśnieniem. Bywa również, że zachodzi potrzeba wycinania małych elementów z cieńszych blach, wówczas możemy zastosować specjalne podkłady z tworzywa sztucznego.

Nowoczesne waterjety wyposażone są w opcję zanurzenia rusztu, dzięki czemu odprowadzenie ciepła wytwarzanego podczas przebijania się strugi wody przez materiał staje się możliwe. Przy okazji redukowany jest hałas, pylenie i rozbryzgi wody, które powstają podczas całego procesu.

POGOTOWIE WATERJET

Awaryjne cięcie materiałów na urządzeniu WATERJET 24/7

Zadzwoń teraz! +48 668 317 709

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

CNC - JET Magdalena Głowacka-Lorek

NIP: 679-257-37-59

REGON: 365601142

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES

37-100 Łańcut, ul. Składowa 1

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ZADZWOŃ DO NAS

+48 736 046 102

+48 736 045 488

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES EMAIL

biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą Rzeszów

CNCJET jest firmą na Podkarpaciu specjalizującą się w wykonywaniu usług cięcia wodą na urządzeniach waterjet. CNCJET z Rzeszowa świadczy usługi obróbki materiałów wodą. Waterjet jest technologią cięcia wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Strumień wody w waterjet Rzeszów wykorzystywany jest jako nośnik dla materiału ściernego, którym jest piasek granatu. Technologia cięcia wodą pozwala na przecięcie niemal każdego rodzaju tworzywa. Cięcie wodą w Rzeszowie jest metodą ekologiczną, podczas której nie powstają szkodliwe opary oraz nie są produkowane odpady. Zaletami cięcia wodą w CNCJET w Rzeszowie jest brak odkształceń materiału, brak strefy nagrzewania się, brak poszarpanych brzegów oraz możliwość przecięcia grubych materiałów.

© 2018 CNC-JET. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: agencja reklamowa roxart