• Polski
  • English
  • Deutsch

Cięcie wodą waterjet - CNCJET biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą waterjet - CNCJET +48 668 317 709

POGOTOWIE 24/7

BLOG

Gdy pojawia się potrzeba przecięcia materiałów, mamy z czego wybierać. Rynek zajmujący się obróbką przemysłową proponuje nam laser, plazmę, cięcie tlenem czy wypalarką drutową. Jest jeszcze technika waterjet, która wyróżnia się przewagą nad wcześniej wymienionymi metodami. Dlaczego waterjet to król cnc?

Dlaczego cięcie wodą Rzeszów?

Cięcie tlenowe z wykorzystaniem palnika jest tradycyjną metodą w cięciu miękkiej stali. Cięcie plazmą jest szybsze niż cięcie tlenowe, ale krawędzie ciętych materiałów wymagają dodatkowej obróbki, laser z kolei jest dokładny, ale obróbka materiału zajmuje sporą ilość czasu. I teraz do akcji wkracza cięcie wodą, które w zasadzie eliminuje wady wcześniej wymienionych metod obróbki przemysłowej.

Zobacz też: Ekologiczna technika waterjet

Dlaczego waterjet? Pozostałe metody przede wszystkim mają ograniczony zasięg, jeśli chodzi o wiele typów materiałów. Żadna z metod nie jest tak precyzyjna jak cięcie wodą. Kolejna sprawa to czas, który dzisiaj jest na wagę złota. Cięcie wodą jest metodą, która pozwala na przecięcie materiału w szybkim tempie. Technologia wsparta nowoczesnymi programami pozwala w kilka minut zaprojektować cały proces ze szczegółowymi ustawieniami.

Waterjet jest jedyną metodą obróbki materiałów, która nie wiąże się ze stratami w postaci skrawków. Wraz ze wzrostem świadomości szkód, jakie przemysł jest w stanie wyrządzić przyrodzie, wzrasta ilość działań proekologicznych. Waterjet jest technologią, która jest w pełni ekologiczna – działa tutaj czysta woda i piasek granatu, który jest surowcem mineralnym i nie posiada żadnych chemicznych dodatków. Jedynymi odpadami powstałymi podczas cięcia wodą są woda i materiał ścierny – przy czym istnieje możliwość ponownego użycia wody, natomiast zużyte ścierniwo gromadzi się na dnie zbiornika wodnego, traktowane jest jako gruz i zostaje wywożone na wysypiska komunalne. Ilość wody zużyta podczas cięcia jest stosunkowo mała i wynosi ok. 3l/min. Dodatkowo, jak wspomnieliśmy wcześniej, istnieje możliwość jej ponownego użycia dzięki zastosowaniu zamkniętego obiegu z systemem ciągłego filtrowania. Cięcie wodą w przeciwieństwie do innych metod obróbki materiałów nie powoduje wytworzenia szkodliwych oparów, spalin czy pyłów, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnej piły.

Zobacz też: Zalety cięcia wodą

Technologie obróbki przemysłowej, w których wykorzystywane są lasery, plazma i palniki wiążą się z użyciem wysokiej temperatury, która sprawia, że materiał się nagrzewa i co za tym idzie może zmieniać właściwości lub ulegać deformacji. Jeśli decydujemy się na waterjet, wiemy, że użyta do cięcia woda ma stosunkowo niską temperaturę, dzięki czemu materiał, który przecina, nie zmienia swojego koloru i właściwości. Są to czynniki, które przesądziły o wykorzystaniu tej metody w przemyśle lotniczym, samochodowym i budowlanym.

Podsumowując, waterjet to metoda wyróżniająca się dużą precyzją działania, dokładnym cięciem, brakiem konieczności dalszej obróbki, ekologicznością oraz stosunkowo szybkim czasem wykonania projektu.

POGOTOWIE WATERJET

Awaryjne cięcie materiałów na urządzeniu WATERJET 24/7

Zadzwoń teraz! +48 668 317 709

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

CNC - JET Magdalena Głowacka-Lorek

NIP: 679-257-37-59

REGON: 365601142

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES

37-100 Łańcut, ul. Składowa 1

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ZADZWOŃ DO NAS

+48 736 046 102

+48 736 045 488

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES EMAIL

biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą Rzeszów

CNCJET jest firmą na Podkarpaciu specjalizującą się w wykonywaniu usług cięcia wodą na urządzeniach waterjet. CNCJET z Rzeszowa świadczy usługi obróbki materiałów wodą. Waterjet jest technologią cięcia wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Strumień wody w waterjet Rzeszów wykorzystywany jest jako nośnik dla materiału ściernego, którym jest piasek granatu. Technologia cięcia wodą pozwala na przecięcie niemal każdego rodzaju tworzywa. Cięcie wodą w Rzeszowie jest metodą ekologiczną, podczas której nie powstają szkodliwe opary oraz nie są produkowane odpady. Zaletami cięcia wodą w CNCJET w Rzeszowie jest brak odkształceń materiału, brak strefy nagrzewania się, brak poszarpanych brzegów oraz możliwość przecięcia grubych materiałów.

© 2018 CNC-JET. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: agencja reklamowa roxart