• Polski
  • English
  • Deutsch

Cięcie wodą waterjet - CNCJET biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą waterjet - CNCJET +48 668 317 709

POGOTOWIE 24/7

BLOG

Nie od razu waterjet zbudowano. Zanim powstała idea stworzenia maszyny wykorzystującej strumień wody pod ciśnieniem do przecinana materiałów, pomagała ona w czyszczeniu powierzchni i rozdzielaniu tworzyw.

Już w latach 20. XX wieku zaczęły się poszukiwania nowej, skuteczniejszej niż dotychczasowe, metody obróbki materiałów. Zapotrzebowanie na taką technologię zgłaszali w szczególności górnicy. Jednak w tamtych czasach maksymalne do uzyskania ciśnienie wody wynosiło 100 barów.

Pierwsza maszyna, którą można uznać za prototyp współczesnych waterjetów powstała w latach 30. XX wieku. Służyła do rozdzielenia warstw papieru. Już wtedy zauważono jedną z największych zalet wykorzystania wody w przemyśle – strumień w żaden negatywny sposób nie wpływał na właściwości tworzyw. W 1935 roku Elmo Smith wpadł na pomysł, który w historii cięcia wodą, możemy uznać za rewolucyjny. Mężczyzna wprowadził do strumienia wody proszek ścierny. Dwa lata później Leslie Tirrell poszedł o krok dalej. Technologia waterjet nie była perfekcyjna, konieczne stało się zbudowanie odporniejszej dyszy. Tym właśnie zajął się Tirrell.

W kolejnych latach można było mówić o prawdziwym rozkwicie technologii waterjet. W roku 1968 Norman Franz, profesor Uniwersytetu Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie opatentował pierwszą koncepcję technologii cięcia wodą pod wysokim ciśnieniem – mowa o 700 barach. Był to milowy krok w rozwoju metody waterjet. Pierwsze maszyny przecinały stosunkowo miękkie materiały, ale z biegiem czasu i z uzyskiwaniem coraz to większego ciśnienia, waterjety zaczęły radzić sobie z grubszymi tworzywami.

Już w roku 1971 w firmie Alton Box Board Co. uzyskano ciśnienie równe 4000 barów. Jednak mimo ogromnego ciśnienia, sama moc cięcia wodą była ograniczona, niemożliwe było wówczas cięcie metalu. Sytuacja zmieniła się w latach 80. XX wieku, kiedy do wody zaczęto dodawać ścierniwo w postaci garnetu.

Waterjety zaczęto produkować na skalę masową. Technologia, która jest ekologiczna, nie ma negatywnego wpływ na cięte tworzywo i nie powoduje odkształcenia materiałów zyskała na popularności oraz zrewolucjonizowała przemysł obróbki materiałów.

POGOTOWIE WATERJET

Awaryjne cięcie materiałów na urządzeniu WATERJET 24/7

Zadzwoń teraz! +48 668 317 709

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

CNC - JET Magdalena Głowacka-Lorek

NIP: 679-257-37-59

REGON: 365601142

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES

37-100 Łańcut, ul. Składowa 1

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ZADZWOŃ DO NAS

+48 736 046 102

+48 736 045 488

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES EMAIL

biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą Rzeszów

CNCJET jest firmą na Podkarpaciu specjalizującą się w wykonywaniu usług cięcia wodą na urządzeniach waterjet. CNCJET z Rzeszowa świadczy usługi obróbki materiałów wodą. Waterjet jest technologią cięcia wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Strumień wody w waterjet Rzeszów wykorzystywany jest jako nośnik dla materiału ściernego, którym jest piasek granatu. Technologia cięcia wodą pozwala na przecięcie niemal każdego rodzaju tworzywa. Cięcie wodą w Rzeszowie jest metodą ekologiczną, podczas której nie powstają szkodliwe opary oraz nie są produkowane odpady. Zaletami cięcia wodą w CNCJET w Rzeszowie jest brak odkształceń materiału, brak strefy nagrzewania się, brak poszarpanych brzegów oraz możliwość przecięcia grubych materiałów.

© 2018 CNC-JET. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: agencja reklamowa roxart