• Polski
  • English
  • Deutsch

Cięcie wodą waterjet - CNCJET biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą waterjet - CNCJET +48 668 317 709

POGOTOWIE 24/7

BLOG

Technologia waterjet znalazła bardzo szerokie zastosowanie. Na dobre zagościła w przemyśle motoryzacyjnym, lotniczym, jachtowym, meblarskim i budowlanym. Jednak potrzeba przecięcia materiału różnej grubości pojawia się w wielu branżach. Potencjalnych klientów przyciąga fakt, że technologia cięcia wodą nie zmieni właściwości i nie zniszczy materiału, a jego dalsza obróbka nie będzie konieczna. Swoje robi też precyzja cięcia – maszyny waterjet są w stanie wyciąć dowolne kształty w dowolnych materiałach.

Dzięki wszechstronnemu zastosowaniu, jakości i precyzji, technologia cięcia wodą zaczęła wypierać inne, jak laser czy plazma. Metoda znalazła także niestandardowe zastosowanie w branży spożywczej i artystycznej.

Artyści, którym zależy na precyzji cięcia i zachowaniu wyglądu oraz właściwości materiału w tworzeniu wymyślnych wzorów w różnych materiałach, umiłowali sobie waterjety. Dekoratorzy wnętrz stali się stałymi klientami zakładów oferujących usługi cięcia wodą – potrzebują mozaik z różnych materiałów – począwszy od złota, idąc przez kamienie szlachetne i kończąc na marmurze. Wszystkie rozety w eleganckich hotelach czy restauracjach to zasługa waterjetów.

Zobacz:  Materiały, które można przeciąć z wykorzystaniem metody waterjet

Możliwość wycięcia kształtu w kamieniu przyciąga artystów pracujących nad różnego rodzaju instalacjami i wystawami. W końcu jedyną przeszkodą w waterjet jest tylko ludzka wyobraźnia. Złożone rzeźby często powstają z pomocą cięcia wodą. Czasem i w sztuce zachodzi potrzeba przecięcia szkła. Artyści pracujący nad instalacjami z grubych tkanin również korzystają z waterjetów – pamiętajmy, że woda nie niszczy materiału, który przecina, co często bywa kluczową kwestią w doborze odpowiedniej metody obróbki przemysłowej.

Technologie idą w parze w reklamą, waterjety stały się przyjaciółmi agencji reklamowych, które prześcigają się w nietypowych formach reklamowania produktów.

Nikt nie spodziewał się, że technologia cięcia wodą znajdzie zastosowanie w przemyśle spożywczym, a tu takie zaskoczenie! Okazuje się, że woda tryskająca pod ogromnym ciśnieniem idealnie nadaje się do przecięcia głęboko mrożonych produktów – fakt, że nie zmienia właściwości ciętego materiału, jest w tym przypadku pożądany. Dodatkowo woda niszczy patogeny i bakterie, co wyklucza konieczność użycia środków chemicznych.

I na sam koniec – waterjety znalazły zastosowanie w mediach. Proces obróbki przemysłowej wodą, która przecina samochód, akumulator, kulę do gry w kręgle czy tort urodzinowy jest spektakularna, dlatego codziennie powstają nowe filmiki z waterjetami w rolach głównych, które trafiają do sieci i zgromadzają pokaźną grupę widzów.

POGOTOWIE WATERJET

Awaryjne cięcie materiałów na urządzeniu WATERJET 24/7

Zadzwoń teraz! +48 668 317 709

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

CNC - JET Magdalena Głowacka-Lorek

NIP: 679-257-37-59

REGON: 365601142

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES

37-100 Łańcut, ul. Składowa 1

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ZADZWOŃ DO NAS

+48 736 046 102

+48 736 045 488

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES EMAIL

biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą Rzeszów

CNCJET jest firmą na Podkarpaciu specjalizującą się w wykonywaniu usług cięcia wodą na urządzeniach waterjet. CNCJET z Rzeszowa świadczy usługi obróbki materiałów wodą. Waterjet jest technologią cięcia wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Strumień wody w waterjet Rzeszów wykorzystywany jest jako nośnik dla materiału ściernego, którym jest piasek granatu. Technologia cięcia wodą pozwala na przecięcie niemal każdego rodzaju tworzywa. Cięcie wodą w Rzeszowie jest metodą ekologiczną, podczas której nie powstają szkodliwe opary oraz nie są produkowane odpady. Zaletami cięcia wodą w CNCJET w Rzeszowie jest brak odkształceń materiału, brak strefy nagrzewania się, brak poszarpanych brzegów oraz możliwość przecięcia grubych materiałów.

© 2018 CNC-JET. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: agencja reklamowa roxart