• Polski
  • English
  • Deutsch

Cięcie wodą waterjet - CNCJET biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą waterjet - CNCJET +48 668 317 709

POGOTOWIE 24/7

BLOG

Paradoks. Woda kojarzona jest ze źródłem życia, zdrowiem, delikatnością i naturą, a nie jako materiał, który jest w stanie przeciąć metalowe elementy o grubości kilkudziesięciu centymetrów. A jednak, okazuje się, że jest materiałem skuteczniejszym niż piły, laser i tarcze. Coś jednak w tej wodzie, mimo że tnącej i ostrej jak brzytwa, zostało z natury – ekologia.

Wiecie już, że woda w technologii waterjet rozpędzana jest do prędkości dźwięku i sprężana przy pomocy pompy do nawet 4 000 atmosfer. Dodatkowo właściwości tnących dodaje jej garnet, czyli piasek granatu. Takie połączenie plus maszyna z pięcioosiową głowicą sprawiają, że wycięcie precyzyjnych kształtów w dowolnym materiale staje się możliwe.

Dzisiaj skupimy się na jednej z zalet stosowania metody waterjet w obróbce materiałów, którą jest ekologiczność. Do przecinania materiałów używamy tutaj naturalnych produktów jak czysta woda i piasek granatu. Wszelkie odpady, które powstają w procesie, gromadzą się na dnie wanny. Mowa głównie o zużytym garnecie, który traktowany jest jako gruz i trafia na wysypiska komunalne. Można go również użyć ponownie.

Najważniejsze jest jednak, że podczas cięcia wodą nie powstają żadne szkodliwe dla zdrowia i środowiska spaliny, co regularnie ma miejsce przy użyciu plazmy czy lasera.

Zobacz też: Czym jest garnet?

Jeśli chodzi o wykorzystanie wody. Średnio podczas procesu waterjet wykorzystuje się 3l wody na minutę. Jest to niewielka ilość i zazwyczaj trafia do kanalizacji. Istnieje jednak możliwość odzyskania jej, co wymaga zastosowania systemu obiegu zamkniętego z ciągłym filtrowaniem.

Kolejną cechą cięcia wody, która przemawia na jej ekologiczność jest niska temperatura cięcia. Mowa o 40 stopniach Celsjusza, które nie nagrzewają materiałów i nie zmieniają ich właściwości. Podczas obróbki materiałów z wykorzystaniem cięcia wodą nie są generowane toksyczne produkty uboczne jak gaz. Nie powstają żadne szkodliwe opary, jak ma to miejsce w przypadku cięcia plazmą czy laserem. Zużycie prądu w porównaniu z wykorzystaniem lasera CO2 jest 200 razy mniejsze.

Maszyny waterjet są niesamowicie precyzyjne, dzięki możliwości wykonania malutkiego otworu, oszczędzany jest także materiał. Mówiąc o cięciu wodą, oszczędzamy także czas, ponieważ w porównywaniu do lasera, nie zachodzi tutaj konieczność dostrajania parametrów do obrabianego materiału.

Bez spalin, bez oparów, bez produkowania odpadów i szkodliwych dla operatora pyłów – tak można podsumować ekologiczną pracę maszyn waterjet.

POGOTOWIE WATERJET

Awaryjne cięcie materiałów na urządzeniu WATERJET 24/7

Zadzwoń teraz! +48 668 317 709

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

CNC - JET Magdalena Głowacka-Lorek

NIP: 679-257-37-59

REGON: 365601142

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES

37-100 Łańcut, ul. Składowa 1

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ZADZWOŃ DO NAS

+48 736 046 102

+48 736 045 488

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES EMAIL

biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą Rzeszów

CNCJET jest firmą na Podkarpaciu specjalizującą się w wykonywaniu usług cięcia wodą na urządzeniach waterjet. CNCJET z Rzeszowa świadczy usługi obróbki materiałów wodą. Waterjet jest technologią cięcia wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Strumień wody w waterjet Rzeszów wykorzystywany jest jako nośnik dla materiału ściernego, którym jest piasek granatu. Technologia cięcia wodą pozwala na przecięcie niemal każdego rodzaju tworzywa. Cięcie wodą w Rzeszowie jest metodą ekologiczną, podczas której nie powstają szkodliwe opary oraz nie są produkowane odpady. Zaletami cięcia wodą w CNCJET w Rzeszowie jest brak odkształceń materiału, brak strefy nagrzewania się, brak poszarpanych brzegów oraz możliwość przecięcia grubych materiałów.

© 2018 CNC-JET. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: agencja reklamowa roxart