• Polski
  • English
  • Deutsch

Cięcie wodą waterjet - CNCJET biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą waterjet - CNCJET +48 668 317 709

POGOTOWIE 24/7

BLOG

Technika cięcia wodą zrewolucjonizowała proces obróbki i cięcia materiałów. Jednak nie zapominajmy, że w tej historii mamy więcej niż jednego bohatera, którym jest woda. Mowa o dodawanym do niej ścierniwie, czyli piasku granatu zwanym garnetem.

Udoskonalenie procesu cięcia wodą o garnet w latach 80. XX wieku zrewolucjonizowało całą technologię. Od tego momentu można było mówić o przecięciu metalu i grubych materiałów.

Czym właściwie jest garnet? Jest minerałem, zaliczanym do gromady krzemianów. Jego głównymi zaletami są wysoka czystość (brak pyłu żelaznego, niska zawartość chlorków i siarczanów), niewytwarzanie iskier podczas uderzenia ziaren o metalowe powierzchnie, mała pylność i wysoka skrawność ze względu na twardość ziaren i ich ostre krawędzie.

Garnet zawdzięcza swoją nazwę podobieństwu kamieni do ziaren granatu, popularnego owocu. Garnet spotkamy w kolorze czerwonym, pomarańczowym, różowym, niebieskim i fioletowym.

Skład chemiczny różni się w zależności od konkretnej odmiany garnetu. W niektórych odmianach wiązania atomowe są silniejsze niż w innych, stąd różny zakres twardości tego minerału w skali Mohsa – od 6,5 do 7,5. Nazwa garnet obejmuje kilkanaście kamieni o zróżnicowanym składzie chemicznym.

Gdzie można znaleźć garnet? Minerał występuje w skałach metamorficznych takich, jak gnejsy, łupki mikowe, skały magmowe czy piaskowce. Głównie wydobywa się go w RPA, Czechach, Indiach i Norwegii, a w Polsce w województwie dolnośląskim.

Garnet jest wydobywany, a następnie kruszony. Ze względu na wielkość ziaren możemy różnić kilka jego rodzajów. W przemyśle cięcia wodą wykorzystywany jest przedział między 60 (250 mikrometrów) a 200 mesh (74 mikrometry).

Jak wygląda wykorzystanie garnetu w metodzie waterjet? Garnet miesza się z wodą w dyszy mieszającej waterjetów, następnie mieszanka tworzy strugę, która z ciśnieniem do 4000 barów wylatuje przez głowicę z prędkością ok. 300 m/s. Takie połączenie radzi sobie nawet z najtwardszymi tworzywami. Maszyny waterjet zużywają od 01, kg do 1 kg na minutę w zależności od używanej pompy czy dyszy.

POGOTOWIE WATERJET

Awaryjne cięcie materiałów na urządzeniu WATERJET 24/7

Zadzwoń teraz! +48 668 317 709

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

CNC - JET Magdalena Głowacka-Lorek

NIP: 679-257-37-59

REGON: 365601142

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES

37-100 Łańcut, ul. Składowa 1

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ZADZWOŃ DO NAS

+48 736 046 102

+48 736 045 488

Cięcie wodą waterjet - CNCJET

ADRES EMAIL

biuro@cncjet.pl

Cięcie wodą Rzeszów

CNCJET jest firmą na Podkarpaciu specjalizującą się w wykonywaniu usług cięcia wodą na urządzeniach waterjet. CNCJET z Rzeszowa świadczy usługi obróbki materiałów wodą. Waterjet jest technologią cięcia wodą pod bardzo wysokim ciśnieniem. Strumień wody w waterjet Rzeszów wykorzystywany jest jako nośnik dla materiału ściernego, którym jest piasek granatu. Technologia cięcia wodą pozwala na przecięcie niemal każdego rodzaju tworzywa. Cięcie wodą w Rzeszowie jest metodą ekologiczną, podczas której nie powstają szkodliwe opary oraz nie są produkowane odpady. Zaletami cięcia wodą w CNCJET w Rzeszowie jest brak odkształceń materiału, brak strefy nagrzewania się, brak poszarpanych brzegów oraz możliwość przecięcia grubych materiałów.

© 2018 CNC-JET. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: agencja reklamowa roxart